Case Study – Green Mountain Resort

Nad promocją inwestycji Klienta pracowaliśmy wspólnie – Zensite jako autor strony www, Studio Leon jako projektant prezentacji sprzedażowej i When jako wykonawca kampanii reklamowych w sieci. Green Mountant Resort to wysokiej klasy kompleks hotelowy powstały w Karpaczu, działający w systemie condo (sprzedaż apartamentów będących częścią hotelu). Klient zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w znalezieniu inwestorów i wsparciu w sprzedaży.

Projekt i wdrożenie strony internetowej – Zensite

Strona internetowa https://green-mountain-resort.pl/ została zrealizowana dla dewelopera działającego na rynku inwestycji aparthotelowych. Najważniejszym zadaniem, jakiemu mieliśmy sprostać przy projekcie strony było stworzenie unikalnych widoków graficznych, które pozwolą pokazać prestiż inwestycji – hotelu o wysokim standardzie, położonego w jednym z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych w Polsce, w okolicach góry Śnieżki i sąsiedztwie Kurzych Skał, stanowiących atrakcję dla miłośników wspinaczek górskich.

Chcieliśmy także skupić się na przedstawieniu bardzo bogatej oferty usługowo-rekreacyjnej, znajdującej się w hotelu.

Projekt layoutu graficznego zdeterminowany był także maksymalizacją użyteczności strony oraz, co niezwykle ważne, realizacją celów biznesowych Klienta. Najważniejszą funkcją strony było pozyskiwanie leadów od potencjalnych klientów.Wszystkie formularze na stronie zostały połączone z zewnętrznym systemem do zautomatyzowanej obsługi zapytań.

Oprócz projektu strony zajęliśmy się także zakodowaniem jej  do w pełni działającej strony internetowej, do której zostały wpięte niezbędne narzędzia analityczne – m.in. Google Analytics czy Google Tag Maneger. To umożliwiło śledzenie źródeł zapytań ofertowych zwiększając przy tym efektywność prowadzonej przez When kampanii marketingowej.

Kampanie leadowe – WHEN

Kampanię prowadziliśmy od stycznia 2017 (rok). Pierwszy miesiąc kampanii potraktowaliśmy jako testowy – analizowaliśmy dane obrazujące zachowania użytkowników, realizację ustalonych celów i poziom konwersji. Prowadziliśmy rozbudowane kampanie w sieci wyszukiwania i reklamowej Google na całą Polskę aby dotrzeć do osób, które mogą być zainteresowane kupnem apartamentu w hotelu Green Mountain Resort. Dobraliśmy odpowiednie słowa kluczowe związane z rynkiem inwestycyjnym oraz portale tematyczne, na których pojawiały się kreacje graficzne. Nasze kampanie śledziły przesłania formularzy kontaktowych na stronie www oraz formularzy z prośbą o ofertę. Równolegle prowadzono fanpage inwestycji oraz rozbudowane  kampanie na Facebooku – celem kampanii również było pozyskiwanie leadów oraz budowanie w świadomości użytkowników pożądanych obrazów dotyczących prestiżu inwestycji. Przykładowe kreacje reklamowe poniżej:


Bazując na analizie potencjału kampanii zarekomendowaliśmy ponad dwukrotne zwiększenie budżetu. To doprowadziło do finalnego sukcesu – sprzedaży wszystkich apartamentów.

Prezentacja wspierająca sprzedaż – Studio Leon

Sprzedaż dopiero się rozpoczyna w momencie przekazania leadów naszemu Klientowi. Zadaniem agencji jest dostarczenie wartościowych kontaktów do potencjalnych inwestorów – to staje się podstawą dalszych działań po stronie dewelopera.

Aby wspomóc Klienta w tym zadaniu przygotowaliśmy projekt prezentacji wspierającej sprzedaż – prezentacja w formie elektronicznej oraz drukowanej towarzyszyła Klientowi na spotkaniach biznesowych. Przygotowaliśmy obie prezentacje w trzech wersjach językowych – po polsku, niemiecku oraz angielsku. Naszym zadaniem było stworzenie atrakcyjnej, wyrazistej grafiki, która wspierała sprzedaż i prezentowała ofertę Green Mountain Resort – odpowiednie jej przedstawienie wywołuje określone emocje i wzmaga pragnienie inwestycji, poprzez podkreślenie prestiżu miejsca i atrakcyjnych warunków współpracy.

Grafika prezentacji miała być spójna wizualnie z projektem strony internetowej – w ten sposób tworzymy spójny wizerunek Klienta, umacniamy komunikaty w świadomości odbiorców i tworzymy powiązania między wszystkimi elementami promocji. Poniższej przykładowe strony prezentacji.Przydatne linki:

Szczegóły projektu w portfolio Zensite: http://zensite.pl/portfolio/green-mountain-resort/

Prezentacja katalogu w portfolio Studio Leon: http://studioleon.pl/portfolio-item/green-mountain-resort/

Kampanie AdWords i Facebooks Ads w ofercie WHEN: https://when.pl/uslugi/kampanie-adwords/

https://when.pl/uslugi/facebook/

  • Podziel się artykułem:

Projekt strony historicalcity.eu

poprzedni

York School of English – CASE STUDY

następny