Dlaczego twoja firma zyska realizując projekty w opraciu o GatsbyJS?

Ten tekst przeczytasz w 5 minut.

W jaki sposób koduje się najszybsze strony www?

Obecnie jednym z wiodących rozwiązań jeśli chodzi o kodowanie stron www jest Gatsby JS. Jest to model/szkielet bazujący na stworzonej przez Jordana Walke’a (programistę Facebooka) biblioteki języka programowania JavaScript o nazwie ReactJS, która jest wykorzystywana do tworzenia interfejsów graficznych aplikacji internetowych, w tym stron czy sklepów internetowych.

Prosta obsługa i uniwersalność Gatsbiego sprawiły, że cieszy się on dużą popularnością zarówno wśród doświadczonych twórców, jak i początkujących programistów. Jakie są jego największe zalety i czy aby na pewno jest pozbawiony wad?

Dlaczego warto zainwestować w stworzenie strony na GatsbyJS dla swojej firmy?

  • Szybkie działanie strony, co wiąże się z reguły z potencjalnie wyższymi wynikami sprzedażowymi (nikt nie lubi czekać, zwłaszcza w dzisiejszym świecie)
  • Wysokie możliwości rozwoju serwisu o nowe funkcje oraz potencjalne integracje
  • Odseparowanie Front i Back-Endu zabezpiecza treść strony internetowej w razie problemów na serwerze
  • Duża stabilność
  • Większa odporność na ataki hakerów i spam 
  • Brak potrzeby dodatkowej optymalizacji działania po wdrożeniu 
  • Technologia klasy Premium 

Inwestycja w stronę zakodowaną na GatsbyJS jest tego warta przede wszystkim z powodu jej wysokiej wydajności i większej szansy na zrealizowanie postawionych sobie celów biznesowych związanych z działaniami prowadzonymi przez firmy w sieci. Strony powstające przy wykorzystaniu Gatsbiego działają płynnie, a ich czas ładowania jest błyskawiczny w porównaniu do starszych technologii takich jak Joomla, Drupal, czy co gorsza stron opartych na gotowych motywach (temat ten opisywaliśmy już szerzej w naszym artykule “Dlaczego profesjonaliści nie robią stron na motywach za 50$?”).

Strony zakodowane na Gatsbym mogą się również pochwalić dużą stabilnością, jaką zapewnił im twórca technologii, tworząc ją z myślą o doświadczonych i wymagających użytkownikach. Na sprawność działania tworzonych interfejsów wpływa też niska podatność na błędy oraz łatwość ich ewentualnego usuwania.

Serwisy internetowe powstałe przy użyciu GatsbyJS dają szerokie możliwości działań optymalizacyjnych. Szybkie renderowanie sprzyja prowadzeniu prac związanych z SEO. Szybkość ładowania stron to natomiast cecha, która jest dobrze odbierana przez algorytm indeksujący Google.

Czy projekty realizowane w oparciu o GatsbyJS mają jakieś wady?

  • Wyższa kwota inwestycji 
  • Dłuższy czas realizacji

GatsbyJS jest technologią dość nową i bardziej zaawansowaną, co wiąże się z tym, że do realizacji projektów na niej opartych niezbędne jest zatrudnienie doświadczonych programistów, a to z kolei powoduje wzrost wymaganego budżetu projektu, niż gdyby były one realizowane w technologiach niższej klasy.

Warto również wspomnieć o tym, że przy wszystkich dobrodziejstwach jakie niesie za sobą realizowanie projektów opartych o GatsbyJS ich czas realizacji w stosunku do starszych technologii jest niestety trochę wydłużony. Większość rozwiązań jest kodowana jako dedykowana dla danego projektu, a możliwości korzystana z gotowych rozwiązań (których nie rekomendujemy, ale które potencjalnie mogą zredukować kwotę inwestycji) są w tym wypadku dużo bardziej ograniczone (choć ma to również wpływ na to że strony działają wydajniej).

Nasze przykładowe realizacje w oparciu o GatsbyJS:

Jeżeli jesteś zainteresowany realizacją projektu szybkiej i niezawodnej strony internetowej, przynoszącej wymierne zyski twojej firmie, serdecznie zapraszamy do wypełnienia naszego briefu na stronę www.

  • Podziel się artykułem:

Dlaczego warto zaplanować i poświęcić odpowiednią ilość czasu na wypracowanie dokumentacji projektowej, jeśli zależy nam na sztywnej cenie zlecenia?

poprzedni

8 korzyści z używania narzędzi do automatyzacji ofertowania – jak działa Sellizer?

następny