Case Study – Lubinowe.pl – social media

Cel kampanii:

  • zwiększenie ruchu na stronie internetowej lubinowe.pl
  • wsparcie dla działań pozycjonerskich poprzez poprawę współczynnika Trust Rank dzięki pozyskaniu wartościowych linków z portali społecznościowych

Kanały:

Założyliśy konta firmowe na Facebook’u, Pinterest, Foursquare, Goldenline, LinkedIn, YouTube, Google+. Dodatkowo w naszej strategii pozyskiwania klientów z internetu uwzględniliśmy działania na blogu firmowym.

Facebook

https://www.facebook.com/lubinowe
Działania na facebooku poza aspektami wizerunkowymi i pozycjonerskimi skupiają się na pozyskiwaniu użytkowników na firmowego bloga. Na blogu publikowane są wpisy m.in dotyczące przepisów regionalnych. Wpisy te, jak i sam ośrodek, promowane są poprzez reklamy Facebook Ads do grup docelowych.
Prowadzeniem profilu oraz bloga  firma zajmuje się samodzielnie, naszym zadaniem jest promowanie postów do grup docelowych w okresach trwania kampanii.
Jedną z grup docelowych, które pozyskujemy na Facebooku są osoby z województwa Lubelskiego oraz Mazowieckiego, które mają powyżej 27 lat i posiadają dzieci do 3 lat.
Drugą grupą są osoby w związku powyżej 27  lat z województwa Lubelskiego i Mazowieckiego, którym prezentujemy ofertę romantycznego weekendu.
Pamiętajcie!  Gdy już nasz potencjalny Klient znajduje się na blogu –  kolejnym krokiem jest zainteresowanie go ofertą ośrodka Gdzie powinniśmy przekierować naszego użytkownika? Do dobrze przygotowanej strony ofertowej typu Landing Page.
Co to jest Landing Page oraz jak go stworzyć możesz przczytaj tutaj: “Jak stworzyć skuteczną stronę Landing Page?

Pinterest

http://www.pinterest.com/lubinowe/
Na potralu Pinterest postawiliśmy galerię firmową prezentując pokoje w ośrodku oraz cudowną okolicę. Każde zdjęcie poprzez link kieruje bezpośrednio do podstrony opisującej poszczególne pokoje oraz spacer 3d.

Dodatkowo poprzez zewnętrzną aplikację połączyliśmy galerię na Pinterescie z profilem na Facebooku. Podłączenie Pinterest do konta na Facebook pozwala na łatwiejsze przemieszczanie się między portalami oraz pozyskanie kolejnych użytkowników, którzy nas obserwują.

Google+

https://plus.google.com/110964902999228749849/posts

Takie same działania podjęliśmy na portalu społecznościowym Google+. Założyliśmy profil firmowy, na którym publikowane są posty promujące odpowiadające im wpisy na blogu. Posty te można promować. Usługa nazywa się +Post Ads i wiąże się z Google Display Network, czyli z AdWords. Nasz profil na Google+ linkuje do wszystkich innych portali społecznościowych oraz do strony głównej Klienta.

Golden Line

http://www.goldenline.pl/firma/lubinowe-wzgorze/

Na Golden Line założyliśmy oficjalny profil firmowy. Dzięki temu zyskaliśmy mocny link do strony Klienta oraz przy działaniach związanych z udzielaniem się w dyskusjach na portalu będziemy umieszczać link do profilu firmowego oraz strony Klienta.

Foursquare

https://foursquare.com/v/%C5%82ubinowe-wzg%C3%B3rze/53a92df3498e14238d0f2d77

Poprzez ten portal promujemy ośrodek bezpośrednio na urządzeniach mobilnych. Osoby zalogowane do aplikacji i szukające w okolicy restauracji regionalnej z łatwością odnajdą promowany przez nas ośrodek.

Youtube

https://www.youtube.com/user/lubinowePL/featured
Dzięki umieszczeniu filmów na Youtube możemy w prosty sposób zamieszczać filmy na stronie Klienta oraz promować firmę do grup docelowych poprzez Google AdWords.

LinkedIn

http://www.linkedin.com/company/%C5%82ubinowe-wzg%C3%B3rze

LinkedIn jest portalem społecznościowym skupiającym się na kontaktach biznesowych.

Jest to nasza grupa docelowa, dlatego też i w tym miejscu umieściliśmy wpis o ośrodku naszego Klienta. 

  • Podziel się artykułem:

Wykładamy na II Małopolskiej Konferencji “SKUTECZNIEJ”

poprzedni

Banki darmowych zdjęć

następny