Projekt strony historicalcity.eu

Strona www Miasta Historyczne 3.0 została zrealizowana na potrzeby projektu, którego głównym celem jest dyskusja nad problemami, doświadczeniami, rozwiązaniami stosowanymi w miastach historycznych, wyłącznie w aspekcie rozwoju turystyki.

Po analizie zrealizowanej koncepcji identyfikacji wizualnej (autorstwa Studio Leon) przystąpiliśmy do prac z Działem Promocji Urzędu Miasta Krakowa do opracowania makiety strony. Był to jeden z najważniejszych etapów, który miał za zadanie poukładać całość wizji w jeden spójny projekt, który co ważne ma być w przyszłości rozwijany o kolejne punkty (podstrony).


Ze względu na potrzebę pokazania istotnych detali projektu oraz typu połączeń i rozwiązań, które będą w stanie w przyszłości rozwinąć projekt w określonym wcześniej kierunku, zdecydowaliśmy się na tym etapie
wykonać makietę typu hi-fi, która charakteryzuje się dużym stopniem szczegółowości.

Dzięki takiemu podejściu, etap makietowania pozwolił na rozpoczęcie kolejnego etapu czyli realizacji grafiki z dokładnie rozpracowaną architekturą projektową.

Część graficzna powstała w ścisłej korelacji z opracowaną wcześniej identyfikacją graficzną dotyczącą projektu Miasta Historyczne 3.0 oraz identyfikacją samego Miasta Kraków. Koncepcja została oparta o układ blokowy (m.in. strona główna, galeria) wykorzystując pełną szerokość strony. Pierwszy ekran z counterem odliczającym czas do konferencji oraz wyraźnym buttonem “zarejestruj się” spełnia zadanie szybkiego zapoznania użytkownika z rodzajem strony czyli typem konferencyjnym. Dalsza część to już wprowadzenie najważniejszych elementów informacyjnych dotyczących projektu Miasta Historyczne 3.0.

Po akceptacji i weryfikacji widoków graficznych rozpoczęliśmy proces wdrożenia programistycznego oraz połączenia strony z zewnętrznym systemem rezerwacji biletów na najbliższą edycję konferencji. Strona została przygotowana w dwóch wersjach językowych. Posiada w pełni zarządzalny panel do edycji treści i grafik dla samodzielnego administrowania stroną przez pracowników Urzędu Miasta Kraków, którzy po całej realizacji zostali przeszkoleni z obsługi systemu.

System newsletterowy wdrożony na stronie zbiera pozostawione adresy e-mail do wewnętrznej bazy, która jest zarządzana i zautomatyzowana zgodnie z wytycznymi przyjętymi na etapie projektowania.

Z uwagi na fakt, że część podstron miała posiadać wyłącznie formę opisową zastosowaliśmy mechanizm częściowego ukrycia tekstu w celu lepszego zaprojektowania tego typu podstron – uniknęliśmy dzięki temu uczucia “ściany tekstu”, która u użytkowników wywołuje zazwyczaj sporą niechęć do zapoznania się z przedstawioną treścią.

Całość zakończyło przygotowanie wersji responsywnej, która umożliwia poprawne wyświetlanie wszystkich elementów strony na urządzeniach mobilnych.

Obejrzyj stronę www: historicalcity.eu

  • Podziel się artykułem:

Dlaczego warto współpracować z agencjami o statusie Google Partner?

poprzedni

Case Study – Green Mountain Resort

następny